Nabídka služeb
Rekondiční a regenerační masáže
Klasická masáž je vhodná na: záda, záda + šíje, dolní, horní končetiny, celé tělo…
Rekondiční masáž je technika, která se zaměřuje na obnovu a rehabilitaci těla. Je navržena tak, aby pomohla obnovit sílu, pružnost a funkčnost svalů, zlepšila pohyblivost kloubů a snížila bolest.
Klasická masáž nebo-li regenerační je vhodná k regeneraci organismu po zátěži, uvolnění napětí a bolesti ve ztuhlých svalových partiích, odstranění únavy a navození celkového pocitu pohody.
Baňkování (překládané)
Efekt baňkování je v regulaci toku krve. Má napomáhat vytažení škodlivin na povrch. Hlavním cílem baňkování je posílit samoléčící síly organismu, dát je do pohybu, aktivizovat a regenerovat celý organismus a zvyšovat jeho výkonnost. Zrychluje metabolismus v kůži. Stimuluje krevní a lymfatický oběh.
Pomáhá stimulovat vnitřní orgány, zvyšuje peristaltiku a zlepšuje trávení a vstřebávání živin. Baňkování odstraňuje spasmy (křeč, sevření) kolem postiženého kloubu. Je vhodné především pro všechny lidi, kteří mají velkou fyzikou zátěž pohybového aparátu, bolesti zad, kloubů a svalů způsobených sedavým způsobem života, prací na počítači nebo jinou jednostrannou zátěží.
Havajská masáž lávovými kameny
Masáž horkými kameny se podobá tradiční masáži, terapeut při ní však kromě svých rukou používá také horké kameny. Klouzavý pohyb teplých naolejovaných kamenů po těle vyvolává v klientech příjemný uvolňující pocit a současně jim prohřívá klouby a tkáně, zlepšuje jim krevní oběh a napomáhá vylučování toxinů z jejich těla.
Je to terapie, kterou odpradávna prováděli na Havajských ostrovech. K nám se dostala teprve před asi 10 lety a okamžitě se stala hitem mezi masážemi. Při této masáži je využíváno několik speciálních havajských technik, které spolu s kameny mají vysoký terapeutický účinek. Tato technika se výborně kombinuje i s aromaterapií. Kameny se nahřívají na teplotu 38 - 60 stupňů celsia.
Reflexní masáž plosky nohou
Reflexní masáž plosek nohou je velmi příjemná a uvolňující masáž. která slouží především k uvolnění drah a nastartování orgánů. Je prováděna na chodidle a nártu nohou, vychází se ze skutečnosti, že na chodidle se zobrazuje celé tělo. Nohy jsou mimořádné orgány a přestože po nich neustále šlapeme, patří nohy k nejcitlivějším částem našeho těla. Provádí se nasucho a je vhodná pro všechny, protože chodidla jsou velice namáhané části těla.
Masáž podporuje funkci orgánů, pomáhá odstranit stres, uvolňuje celé tělo a dodává energii. Tato masáž může být velmi účinnou metodou prevence, obzvláště pro problémy vyvolané chybnou funkcí vnitřních orgánů či nerovnováhou v těle. Vhodná je při blokaci krční páteře, utlumení bolesti hlavy, zad, plotének a kloubů, na potlačení zánětu,...
Mačkáním nebo naopak hlazení reflexních plošek dává zjistit příčinu řady problémů, protože při poruše funkce orgánu dochází ke změně citlivosti, bolesti, i v příslušné projekční oblasti na plosce nohy. Následnou masáží a jemným tlakem na spodní části nohy lze zjištěné problémy výrazně zmírnit nebo i odstranit. Ošetřením se tělo stává odolnější, vyrovnanější a tak pomáhá udržovat duševní a fyzickou harmonii.
Lymfatická masáž těla a obličeje
Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tělo zadržuje vodu. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Tato lymfatická masáž se provádí jemnou a přesně určenou technikou. Manuální lymfatická masáž odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.
Zátěž lymfatického systému se může zpočátku projevovat únavou nohou, později celého těla, otékáním kotníků, hlavně večer a po velké námaze, otoky celých končetin, později otoky v břiše, často přisuzovaným otylosti, otoky očních víček, uzlin pod očima (váčky), mízních uzlin, dechovými potížemi bez zřejmé vnější příčiny, sklonem k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému a v neposlední řadě vznikem nádorových onemocnění.